PMP Sınavında Olacak Değişiklikten Önceki Son Fırsat!

3 Şub

PMBOK 6 2017 yılının sonunda yayınlandı. Değişikliklerle ilgili kısa bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. PMBOK 6’ya göre PMP Sınavı ise 26 Mart 2018 tarihinden itibaren değişmiş olacak.

PMBOK 6 ile hayatımıza giren Agile süreçler, süreç isimlerinde ve eklemelerindeki değişiklikler ve Proje Yöneticisi ile ilgili değişiklikler yeni sınav sorusu çeşitlerinin artırılmasını gerektiriyor. Bu nedenle PMBOK 5 Uyumlu eğitim alan adaylardan sınava girmeye hazır olanlara  Mart ayı sonundaki değişiklikten önce sınava girmelerini öneriyoruz.

Sınava başvuruya hazırlık amaçlı buradaki excel şablonu doldurabilirsiniz. http://www.pmi.org üzerinden site üyeliği sonrası başvurunuzu yapıp, başvurunuz kabul edildiğinde de(denetime takılmaz ya da denetimi geçerseniz) ücretinizi ödeyerek sınav rezervasyonunuzu sınav merkezlerinin aşağıdaki güncel, uygun,  takvimine göre yapıp sınava girebilirsiniz.

Sınav öncesi son fırsat olarak 17-18 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek Genel Tekrar ve Soru Çözme Eğitimine kaydınızı bu bağlantıdan yapabilirsiniz.

Sınav Merkezleri Uygunluk Takvimleri:

https://securereg3.prometric.com/seatavailability.aspx#15

Aşağıdaki gibi Ankara’da , Mart ayında 7 Kişilik boş yer görünüyor. Renkli olan günler müsait günler. Yer kalmadı diye düşünülmesin her zaman bu merkezler sadece bu günleri PMP Sınavlarına ayırıyor.

İstanbul’un Şubat Durumu:

İstanbul’un Mart Durumu:

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: