Bilgi Sistemleri Süreçleri Geliştirme ve İş Akışları Yönetim Yetkilisi

22 Eki

Özellikle Banka ve Telekominükasyon kurumlarında BDDK ve BTK Tebliğleri uyarınca COBIT Standartları Bilgi Sistemleri içerisinde uygulanmaktadır.

Bu işler kurumlar bünyesinde BS süreçlerinin incelenmesi,revize edilmesi, modellenmesi, iyileştirilmesi ve Süreçlerin Otomasyon sistemine aktarılması adımlarını içerir.

Kurumlar bu işler için işi yapan BS birimlerinin yanı sıra BS bilgisi olan İş ilişkileri yanı gelişmiş Bilgisayar Mühendislerine ihtiyaç duyar. Öyle ki tüm Bs süreçlerini anlayacak teknik bilgiye sahip ve süreçleri yorumlayarak analiz edecek kadar iş yöneticisi vasıflı insanlara ihtiyaç vardır.

Bu görevlerin yanı sıra kurumda süreçlerin olgunluk seviyelerini artırmak adına Business Process Management Tool’ları alınarak süreçlerin otomasyonu sağlanır. Bu implementasyon sırasında, süreçlerin Tool’da geliştirilmesi sırasında ve Süreçlerin Tool yardımıyla analiz, Optimize ve Mükemmelleştirme çalışması yine Bahsettiğim bu poziyondaki kişilerin yardımıyla olmaktadır.

Olgunluk seviyesi yüksek kurumlarda Süreçlerin otomasyonu sağlandıktan sonra süreçler PI (Process Intelligence) işlemlerine tabii tutulur burada süreçlerin öğrenmeleri süreçlere uygulanarak Süreç Mükemmelliği sağlanır.

Bahsettiğim iş pozisyonu Tüm bunları yapacak şekilde kurumlarda konumlandırılır ve Yönlendirilebilir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: